Chat

Přihlásit
Registrovat
přihlásit přes Facebook

Beats For Love - S velikostí roste zodpovědnost

Související

Názor - Ovlivňování kultúry významnými značkami

Beats For Love – S velikostí roste zodpovědnost

Názor – Ovlivňování kultury významnými značkami

Z historického hlediska jsme to tady již zažili – Zavedená značka eventů ovlivňuje vývoj publika svou velikostí. A ne vždy se jednalo o to, aby se publikum vzdělávalo a směřovalo k vyspělejší Evropě – právě naopak, promotéři cílili na co větší zisky (na větší návštěvnost) bez ohledu na vzdělávání a určování těch správných směrů – Příklad Apokalypsy -Ikony Techno scény v ČR- je pro tento model zcela ideální. Kde určitý pokrok je zaházený různorodými plakáty Rushe ve sklepích Bobycentra.


-

Do podobně společensky důležité role se dostává i ostravský taneční multi žánrový festival Beats for Love. Dříve tuto roli měli Creamfields, Cosmic-Trip či Summer of Love, které svým line-upem určovali co je u nás hudebně TOP!
BfL se dá považovat za dravého tygra, který vyskočil ze stínu vysokých pecí a hned prvním ročníkem (25 000) si zasloužil být významným letním festivalem u nás.
Loňský druhý ročník přilákal celkem na 35 000 tance chtivých návštěvníků – hlavní páteční den překonal hranici 25000 což z určitého pohledu české taneční scény znamená překonání 13 let starého milníku Creamfilds 2002 s návštěvností 22 000 – Ale to pouze v případě že neřešíte „jablka hrušky“, ale jako celek – Ovoce. Přeci jen BfL je primárně DnB/Dance festival s doplňkovými stagei zatímco Creamfields byl Electro/Techno festival, proto ty jablka hrušky.

Letošní ročník se opět rozrůstá – všichni už víme – moře (11 ) stageí přes 300 vystupujících, rozšíření plochy a velká očekávání, koho nám pořadatelé přivezou.
V současnosti už některé účinkující, jak z řad českých support tak zahraničních/do­mácích headlinerů známe. Co se týče DnB a Techno stage, myslím, že zatím panuje všeobecná spokojenost – taky nemůžeme čekat DnB line-up ve stylu LiRu (kde vstupenky jsou od 1200czk) to dá rozum ;)
Nyní se však dostávám k jádru věci – a to, že doposud si nás Beats for Love získal svou otevřeností přímočarostí a zdravým přístupem. My mu to oplatili svou návštěvností a možností růst, možností rozšířit obzory „nepolíbeným“, možností zkvalitňování lineupu a především dali jsme mu možnost nás hudebně vychovávat.

Existuje tady totiž určitá rovina co je „výchova“ a co je tvořit hloupou plebs – a bohužel EDM scéna je především z větší míry hloupá plebs. Již ani čeští popoví zpěváci si nedovolí zpívat koncerty na playback – krom Helenek a Karlů, kteří jinak ani snad zpívat neumí. Tuto snadnou práci možná EDM djs odkoukali právě od nich a nejlépe EDM scénu (víme o jaké EDM se jedná) vystihla hlavní hvězda loňského ročníku BfL – John B – Proto EDM část EDM/Trance stage na Bfl není dobrá volba! Pokud chce jít někdo na diskotéku ať jde na Stodolní ;)

 –

K tomu není co dodávat! Máme stejný názor Johne a není nás málo!

House stage – Ok House není u většiny nějak haněn a proplouvá si českým prostředím již pěknou řádku let, pohoda jahoda, i když Progress mám mnohem raději. Ale co na House stagei dělá aktuálně zveřejněný Robert Burian – šašek ze Slovenska? To snad je podobný vtip jako aprílový žert, že si b2b střihne Andrea Pomeje s No Money. Nemluvě o tom, že takový Robert vypadá hodně vtipně vedle opravdového Dje Tonky…
Samozřejmě, každé zboží má svého kupce – i Fiatů Multipla se prodalo spousty :)) Ale jo to ten správný směr navyšovat návštěvnost, na úkor zdravého hudebního vývoje společnosti???
Na zhodnocení si však budeme muset nějakou dobu ještě počkat, BfL je mladý nadějný festival a svůj potenciál již nám ukázal. Jak s ním v blízké budoucnosti naloží je otázkou.

Každopádně se uvidíme v Ostravě, jelikož věřím, že to s námi myslí jen dobře, i přes výše sepsané přešlapy!

  • budeme rádi když se podělíte o váš názor k tématu – buď zde, či na naší FB stránce.

Autor:
(CZ/Eilonwy


Züčastní se

(CZ/Eilonwy
(CZ/Eilonwy


Komentáře

Northstein Čt 7.květen 2015 11:56
Dejte na S.Moravě festivalem vstup zdarma a je jasné, že tam přijde 25k lidí. Kolik z nich ale pak opravdu pravidelně se o elektronickou hudbu zajímá a zaplatí si třebas zájezd do zahraničí na festy se vstupem a line upy,které jsou uplně jinde.