Chat

Přihlásit
Registrovat
přihlásit přes Facebook

IMAGINATION 2015 - Česká jednička obhájila zlato

Související

Imagination Festival report // + 2X FOTO report

Imagination Festival report: Česká jednička obhájila zlato

Pršelo, fičel vítr a večer byl tak chladný a sychravý, že se mi představa toho, že bych měl někam vyrazit, přestávala čím dál tím více líbit. Jenže byl pátek a konal se Imagination Festival a to je akce, kterou bych si nikdy nenechal ujít. Už pár let je to česká jednička, a i když letos, pro mě z nepochopitelného důvodu, spousta lidí remcala, že tam hrají jen ty megahvězdy, co tu už nás většinou byly, s radostí a nadšením jsem vyrazil. Na hardcore párty jezdím od roku 2007 a jen těžko si představit, že osm let zpátky by u nás hrál Angerfist, Tha Playah a Brennan Heart na jedné párty. Věděl jsem, že vyrazím, a rozhodně jsem nelitoval.

Celou noc na Devastator stage
Na párty jsem dorazil krátce po jedenácté hodině. Cestou na Výstaviště v Praze jsem už potkával hloučky nadšených rovnokšilťáků a náctiletých slečen, kteří na Imagination Festival mířili za drum ‘n‘ bassem. Nebudu hanit tento styl hudby, ale celou noc jsem neopustil Devastotar stage. Nebyl žádný důvod. Od začátku do konce se hrála parádní hudba a kdokoliv, kdo má rád harder styles, věděl, kam má 16.10. 2015 vyrazit. A určitě nelitoval.

Holešovice nejsou Letňany
Po umístění oblečení do šaten, což trvalo asi tři minuty, jsme vyrazili na Výstavišti ihned na Devastator stage. A vtom to přišlo: zima! Jsem rád, že máme na holešovickém výstavišti pavilony, kde se mohou konat harder styles párty, ale přecházení mezi pavilony v cca pěti stupních nad nulou a v dešti není nejlepší nápad vzhledem ke zdraví. Zvláště když už jste si dali oblečení do šatny a teď v tričku s krátkým rukávem přebíháte z jednoho pavilonu do druhého, zatímco klepete klendru. Pavilony také sice nevypadají nejhůře, ale nejlíp také ne. Prostě to není Výstaviště Letňany, kde se konal minulý ročník a vypadalo to tam po všech stránkách lépe. To je fakt a největší minus párty.


-

Jedna přátelská tvář vedle druhé
Hned od příchodu mě potěšil enormní počet přátel, kteří na mě bafali ze všech stran. Známá tvář byla na každém kroku a já se cítil jako doma. Kámoši a kámošky byli všude a já strávil alespoň čtvrtinu párty klábosením se známými. Ano, nejenom o hudbě, DJs, setech a výzdobě stage. I party people dělají mnohé a zde byli všichni v pohodě a v dobré náladě. Přesně tak, jak by si na párty přál každý. Výzdoba stage byla dobrá. Masivní hlava odrážela všechny světelné efekty a show byla pěkná. Jenže Výstaviště v Letňanech je o dvě třídy výš, to se nedá svítit.

Disco-style is styl style
Jako prvního jsem tedy slyšel Brennana Hearta. Kdysi jeden z mých nejoblíbenějších hardstyle DJs se vyprofiloval v disco-trysko DJ, který hraje tu nejdiskofilnější verzi hardstylu. Ale na Imaginbation Festivalu to šlo přežít, hlavně na začátku. Zazněly věci jako Brennan Heart – Outta My Way a Zatox & Brennan Heart – Back In The Days. Přítomní náctiletí měli ruce hore a prozpěvovali. Moje chvilka při tomto setu přišla, když Brennan zahrál Blademasterz – Masterblade. Jo, to byly časy, když Brennan valil hardstyle, který byl vážně hard.
Hodnocení: 6/10

Ada, da da, ro
Dalším, kdo nás přijel do Česka naklepat tvrdými bassy a kicky, byl Adaro. Osobně tohohle šampónka považuji za to horší z raw hardstyle scény, ale naživo pobavil a překvapil. Jeho set měl vývoj, styl a nebyla to žádná diskárna. Odpálil věci jako Gunz 4 Hire – Sorrow, Hard Driver – POW nebo vlastní věc Adaro & Rob Gee – Dark Universe. Ano, na její tvorbě se podílel s uřvanou hardcore legendou. Tvrdé podání hardstsylu na začátku noci sedlo a bylo krásným předkrmem před nadcházejícím hardcorem. Navíc Adaro později sešel ve své „2010 je stále in“ kožené bundě mezi party people a nasával atmosféru české pařby.
Hodnocení 7/10

FULL HD VIDEA – Rozklikni si seznam vlevo! :)  –

Hráč, který vyměkl
Tha Playah, jedna z hlavních postav Neophyte Records si odbyl v Česku svojí premiéru. Ale nalijme si čistého vína, nebo možná čisté vodky, už není to, co býval. Vyměkl, a to dost. Zahrál svůj známý Tha Playah – On The Edge. A další tiskárny, které už neidentifikuji, ale set to byl pomalý a mainstream, jak to jen jde. Tha Playah už mi nic neříká a ve skutečnosti mě to mrzí. Dříve pouštěl věci o kozách a klitorisech a všichni jsme se bavili. Teď si hraje na pop star a co z toho? Mixuje dobře, ale duch a styl, kam se vytratil?
Hodnocení: 6/10

Ukrajinská síla
Dobře, Miss K8 nepatří k mým nejoblíbenějším DJs a všichni víme, že roztahuje nohy Angerfstovi, ale co? Kolik takových případů na hardcore scéně a nejenom na ní je? Mixuje dobře, a byť se mi fádní brunetky nelíbí, set do byl našlápnutý a namístě. Odpálila ho s Miss K8 ft MC Nolz – Metropolis of Massacre (Official Dominator 2014 Anthem) a jela po módní vlně. Odpálila feťáckou šílenost D-Fence – Koekoek Jongen Hardcore Remix a tempo nepolevovalo. Netrvalo dlouho a zazněl Promo – Phreak ya speaka (N-Vitral re-Phreak). Zazněl i crossbreed od I:Gora a další věci. Miss K8 tak trochu plácá páté přes deváté, ale nevadí, alespoň zazní i ty tvrdší styly.
Hodnocení: 7,5/10


-

When I say Anger, you say blowjob
Angerfist je nejenom nejznámější hardcore DJ světa, velký pohodář a člověk, který táhne i českou scénu kupředu, ale hlavně člověk na svém místě. Jeho set byl perfektní a bylo to to, na co jsme celý večer čekali. Set odpálil newstyle pecičkou Mad-E-Fact – The Hustle, pokračoval Angerfist – From The Blackness, následovala ultimátní pařba Angerfist – Knock Knock, která používá samply z kultovního seriálu Breaking Bad. Zazněly i tracky jako Roland & Sherman – Jonge Edammer, což je hardcore verze Zombie Nation – Kernkraft 400, klasiky jako italský
Tommyknocker – Criminal, tvrdší Promo & Wishmaster – Real Rude nebo vlastní Angerfist – Street Fighter. Závěr setu patřil frenchorovému odpalu Angerfist & Dr. Peacock – Inframan, na který si hodil Danny stagedive. Ano, maskovaný démon skočil do davu, aby se nakonec mezi jeho nohama ocitla neznámá blonďatá slečna a on skončil v rozpacích. Ale byla to prdel. Česko je Česko, Danny! Angerfist je rezident Imagination Festivalu a doufám, že zahraje i příští rok. Je top DJ a u nás v Česku rozjíždí nehorázné peklo.
Hodnocení: 9/10


-

Frenchy style
Po Angerfistovi nastoupilo italské duo The Braindrillerz. To navázalo na jeho vydatný frenchcore set a pokračovalo v nastoupeném tempu 220 bpm. Tady šlo skutečně o život a nepolevovalo se. Nechyběl ani hit The Braindrillerz – Making Move Strong a další vypalovačky. Na konec večera krásně navázali domácí Hungry Beats s džipsy Hungry Beats & MC Foku Me – Shigabigule nebo Hungry Beats – Queen of Darkness. Prostě odpal, jak má být. Frenchocre se podle mě nedá poslouchat celou noc, ale na konec párty sedl jako prdel do nočníku.
Hodnocení The Brandrillerz: 8/10

Hodnocení Hungry Beats: 8/10

Slovo závěrem: Imagination Festival opět potvrdil, že jde o špičku na české scéně. Výborné DJ sety, vizuálně působivá stage, přátelští party people, prostě vše, jak má být. Paráda. Letňany jsou lepší místo pro párty, ale stejně jsme si to všichni užili a všichni, kdo mají všech pět pohromadě, půjdou i příští rok. Imagination Festival prostě rulez!!!

Hodnocení party: 9/10

Plusy

Nejlepší hardcore párty v Česku
Výjimečné DJ sety
Přátelští party people
Angerfist je bůh
Frenchcore na konci

Minusy
Výstaviště v Letňanech je lepší než Výstaviště v Holešovicích
Tha Playah zklamal

Autor: Hardcore Hooligan

FOTOREPORTY

První – CZ/Eilonwy – Prolink ZDE! – Stahujte v Full HD 2048×1360!!!


-

Druhý – PMphoto – Prolink ZDE! – Stahujte v Full HD 2048×1360!!!

Autor:
(CZ/Eilonwy


Züčastní se

(CZ/Eilonwy
(CZ/Eilonwy


Komentáře