Chat

Přihlásit
Registrovat
přihlásit přes Facebook

Dospělý Beats for Love - Report z festivalu

Ohlédnutí za proběhlým festivalem - Fotoreporty - Videa

Dospělý Beats for Love – Report z festivalu

*3 Fotogalerie najdete ZDE!!

Tak i po páté jsme byli součástí tohoto svátku hudby v Ostravě a opět jsme byli spokojeni! Za dobu pěti let festival dospěl a již u příchodu byl opět vidět pokrok oproti minulým ročníkům.
Dva vstupy minimalizovaly fronty, kontejnerové buňky k nákupu vstupenek také vzbuzovaly mnohem větší míru profesionality oproti stanům, či příjemnější plátěný pásek místo papírového stripu – to je neúplný výčet pozitiv a to jsme zatím nevstoupili ani do areálu!!

Dlouho jsem přemýšlel, čím byl tento ročník jiný než předchozí. Jelikož po stránce organizační, či obsazením line-upu je ze strany návštěvníka brána určitá samozřejmost pokroku a zvyšování laťky ve všech směrech. To, čím však letošní ročník dominoval byl PROSTOR. Zvětšením areálu o otevřené prostranství hlavní stage se celý areál stal mnohem pohodlnější i při velkém množství návštěvníků. Měli jste prostor na tancování na hlavní stagei, pod vysokou pecí, či při procházení z jedné stage na druhou.
Nedílným pozitivem a vyzráním festivalu byl i návrat ke klasickému jménu „Beats for Love“ bez žádného hlavního sponzora v názvu. Doufejme že se tento „přešlap“ do budocna už nebude opakovat a festival bude ekonomicky dostatečně silný, aby si zachoval svou tvář.

Tím se dostáváme ke vstupenkám. Vstupenky nám pravidelně zdražují každý rok a nezaznamenal jsem významné výhrady k jejich ceně. Ano, oproti prvnímu ročníku je nárůst v řadách stovek procent, ale v obdobných hodnotách se zvýšila i kvalita a obsazení Beats for Love. Proto i v případě nejvyšší ceny (700kč na místě) , jste dostali neskutečnou nálož kvalitního kulturního zážitku, který má daleko vyšší hodnotu

2017 - 290kč předprodej / 700kč na místě – na 4 dny (bez kelímku)
2013 - 50kč – na 3 dny (včetně kelímku)

Zmizel chaos a dohady s kelímky. Kelímek byl do jisté míry symbolem minulých ročníků. Po vizuální stránce zůstává stále a již na poličce mám všech 5 edic vyskládaných vedle sebe. Nicméně se jeho podstata vrátila tam, kde patří – a to prostě zálohovaný kelímek na pivo, kterých je všude spousty. Nikoliv symbol vstupenky. Pro ty, kteří přeci jen chtěli mít nestandardní kelímek, mohli si zakoupit limitovanou edici s Line-upem – ten však po vizuální stránce mne osobně nikterak neohromil a na památku si nechal z barevné kolekce

Novou z mnoha dominant festivalu se stala hlavní stage na velkém prostranství. Na první pokus i slušně veliká a decentně stylizována. Nic ohromujícího po vzoru zahraničních festivalů jsem ani nečekal, ale také to nebyla jen pouhá konstrukce držící světelnou a hudební aparaturu. Svou úlohu při setu Fatboy Slima zvládla na výbornou. Tak samo byly stavěny i ostatní stage – bez významných dekorativních prvků na jedno použití. Za to pěkně ozvučeny a nasvíceny.

Teplé počasí a letní déšť k ostravskému festivalu dá se říct, již tak trochu patří. I ten, však umocňoval zážitek a sílu festivalových návštěvníků, kdy hned první večer u Headlinera festivalu dvakrát zapršelo a i tak si velmi povedený set vychutnala příjemně naplněná Main stage až do konce.

Tradičně nebudu hodnotit jednotlivé sety. Každý má svůj vkus a na házení „inženýrských mouder“ mne už tolik neužije. Taktéž se nedalo se stihnout vše, i když tentokrát byl Line-up poskládaný velmi precizně a na každý den přichystal takové vyvážené složení, že se opravdu vyplatilo vydržet všechny 4 dny a bez větších kompromisů si vychutnat všechny headlinery festivalu. S rozložením souvisí také i fakt, že hudební produkce končila ve dvě respektive ve 4 ráno nikoli jak jsme zvyklí až po svítání.

Žlutou edici festivalu máme za sebou a již nyní se můžeme těšit na rok 2018, kdy v rozmezí 4–7.7.2018 se opět do * nové Meky českého tanečního léta vrátíme ( * po Summer of Love je festival Beats for Love nástupcem na piadestálu ovlivňující českou taneční scénu a dominantou domácího festivalového lé­ta)

Anketa Beats for Love 2017

Budeme moc rádi pokud vyplníš následující krátký formulář. Potěší nás taky, pokud nám pomůžeš s jeho šířením mezi kamarády, kteří náš festival navštívili také. Vyplněním dotazníku nám pomůžete festival dále zlepšovat.
Předem ti moc děkujeme!

Beats for Love team

https://docs.google.com/…vIQ/viewform


.

FOTOREPORTY – 3× Fotogalerie

PMphoto
komplet – http://www.schranz.cz/…ve-2017.html

CZ/Eilonwy
Středa – http://www.schranz.cz/…ostrava.html
Čtvrtek – http://www.schranz.cz/…ostrava.html


.

Videa

.
Autor:
(CZ/Eilonwy

Komentáře